Ürünlerimiz
ç
HakkimizdaHizmetlerimiz
Ana SayfaKampanyalar

Optik Okuyucular
Optik Formlar
> Sınav Cevap Kağıtları
> Rehberlik Formları
> Anket Formları
> Kpss Formları
> Optik Form Tasarım ve Baskı
İlkadım Birey Tanıma Envanteri
Ortak Sınav Bankası
Dersonet Ölçme Değerlendirme Programı
Web Tabanlı Dershane Programı (Dersonet)
Tercih Rehberi
Parmak İzi
Test Bankası ve İnteraktif Ödev
Randevulu Etüt

OPTİK FORM KODLAMA

Optik Form Kodlama Programının amacı; sınava girecek kişilerin bilgilerini optik form üzerine sınavdan önce kodlatarak, sınava girecek kişilere kendileri için hazırlanmış optik formu vermektir.

Sınava girecek kişilerin bilgileri (Numara, Ad Soyad, Sınıf, Şube, Salon No, Sıra No vs.) sınavdan önce standart herhangi bir yazıcı aracılığı ile kodlanabilir. Kodlama yapılacak kişilerin bilgileri en hızlı Excel dosyası üzerinden alınabileceği gibi farklı veri tabanlarından da (mysql, sql server, oracle vs.) alınabilir. Sınavdan önce Sınav Yerleri Planlama yapılmışsa da dağıtım yapılan sınav salonlarına göre kodlama yapılabilir.

Program ayrıca QR Kod ve barkod kodlaması da yapmaktadır. Bu sayede hibrit okuyuculardan formla ilgili bir çok bilgi okutmak mümkündür.

Bu şekilde gerçek bir sınav denemesi yapılmış olacağı gibi sınavdan sonra optik formların optik okuyucudan okunması ve ölçme değerlendirme işleminin yapılması çok kısa süre içinde tamamlanmış olacaktır. Değerlendirme sonrası tüm raporlarda da hatasız sonuçlar alınacaktır.

 
 

Copyright © 2007 Datasis Yazılım Donanım İletişim Yayıncılık Eğitim ve Sınav Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. (BİL-KOD :1191)  |  Yasal Haklar  İletişim