Datasis Dersonet Mini
Ürünlerimiz
ç
Hakkimizda Hizmetlerimiz
Ana Sayfa Kampanyalar

Dersonet Mini Hakkımızda

Önsöz
Şirket Profili
Vizyon ve Misyonumuz
DataSİS Marka Güvenirliği
Çözüm Ortakları
Yasal Haklar

ÖNSÖZ

Şahsım ve çalışma arkadaşlarım, 1994 yılından bugüne kadar, başta Okullar olmak üzere Dershaneler ve Okullara yönelik "Eğitim ve Öğretimin Kalitesini Arttırmaya Yardımcı Olan" yazılımlar üretmekte ve desteğini vermekteyiz.
Geçen bu sürede, Sınav Sistemleri olarak adlandırabileceğimiz "Optik Okuyucular,Optik Form Üretimi, Sınav Uygulama ve Değerlendirme Teknikleri" ile "Okul, Dershane, Öğretmen ve Öğrenci bilgilerini tutan, değerlendiren ve gelişimini izleyen" konularda her tür projeyi gerçekleştirecek ve destekleyecek kadar kendimizi geliştirdik.
DataSİS olarak yapılanmamızda temel amaç; Okul ve Dershane Sektörüne bu konuda beklentilerin üzerinde kaliteli Yazılımlar, Ürünler ve HİZMETLER sunmaktır.
Gerek teknik bilgisi, gerek mevzuat bilgisi, gerekse kurum işleyişini çok iyi bilen deneyimli kadromuzla, sizlere sürekli gelişen, kaliteli ürün ve hizmetler sunmak istiyoruz. Tüm bu konularda işbirliği yapacağımızı umar, başarılar dilerim.
Saygılarımla.


Semih İ. TORAL
  Genel Müdür
 

Datasis

Dersonet Mini

Optik Okuyucu Optik Form İlkadım Dersonet Ölçme Değerlendirme Platformu Ortak Sınav Bankası Randevulu Etüt Sınav Sonuç BildirimiÖğrenci Merkezli bir eğitim modelini esas almaktadır. Bunu yönetmeliğin tüm maddelerinde görmek mümkündür. Yeni Müfredatta yapılandırmacı bir yaklaşımla, yaparak, yaşayarak öğrenme esas alınmaktadır. Böylece TAM ÖĞRENME hedeflenmektedir. Tam Öğrenmenin gerçekleşmesini sağlamak için uygulanan etkinliklerin sonucunda beklenen kazanımların edinip edinilmediğinin ölçülmesi istenmektedir. Kısaca sonuç odaklı değil, süreç odaklı bir ölçme değerlendirme sisteminden söz edilmektedir.

Merkezi İletişim Bilgileri Gerekli Formlar Kargo Gönderim Bilgisi Optik Okuyucu Destek ve Servis Hizmeti Tasarım hizmetiYeni müfredata baktığımızda hemen her maddede öğrencilerin farklılıklarından söz edilmekte, etkinlikler belirlenirken bu farklılıkların dikkate alınması istenmektedir. Öğrencilerin farklılıkları dikkate alınarak belirlenen etkinlikler ile, öğrencilerin belirlenen davranışları kazanması amaçlanmaktadır

Datasis Optik Formlar

ANKET FORMLARI KPSS FORMLARI REHBERLİK FORMLARI SINAV CEVAP KAĞITLARI SINAV SONUÇ BELGELERİ (Karne)

Bu çok önemli iki alan, kağıt üzerine çok hassas bir ölçü sistemiyle oturtulmaktadır. Timing Marker?ların kesim noktasına uzaklığından, grid?lerin yatay ve dikey olarak birbirine uzaklıklarına kadar her şey matematiksel bir yapıdan oluşmaktadır.

Optik Formların, sorunsuz okutulabilmesi için 110 gr 1. Hamur (Kaliteli=Özellikli) Kağıda basılması gerekmektedir. Optik Formlar, kullanım amacına göre, 1. Hamur olmak kaydı ile Teknik Özelliklerine (Sertlik = Tokluk ve Kalınlık) bağlı olarak 90 ve 100 gram kağıda da basılabilir.
Kağıt seçimi kadar, kullanılan renk, boya ve BASKI TEKNİĞİ de Optik Form okutmalarında önemlidir. Ülkemizde ki optik okuyucuların büyük bir kesimi Kurşun Kalem okuma özelliklidir. Dolayısıyla Grid?lerin basımında kullanılan renklerin optik okuyucu tarafından algılanmaması=görülmemesi gerekmektedir. Ayrıca Timing Marker?ların siyah renkte olması gerekmektedir. Kullanılan siyah boyanın kaliteli ve viskozite sinin yüksek olması gerekmektedir. Böylece hem okutma esnasında tekerleklere bulaşma oranı azalmakta, hem de baskı esnasında renk kaybı oluşmamaktadır.
 

Copyright © 2007 Datasis Yazılım Donanım İletişim Yayıncılık Eğitim ve Sınav Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. (BİL-KOD :1191)  |  Yasal Haklar  İletişim